Bő félórás csúszással kezdődött a sajtótájékoztató, amit Magyar Péter azzal a felütéssel kezdett: The V4is back!, azaz, a Visegrádi Négyek visszatértek.

A magyar miniszterelnök azt mondta, a mai megbeszélés legfontosabb üzenete mindenképpen az, hogy mind a négy résztvevő ország elkötelezett az együttműködés mellett. Egy olyan V4-et akarnak újjáépíteni, ami képes kézzelfogható eredményeket felmutatni, és ami erős, hiteles hangként jelenik meg az európai döntéshozatalban.

Szajki Bálint / 24.hu

Kiemelten foglalkoztak a mai tanácskozáson az Unió következő hétéves költségvetésével, egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika és a közös agrárpolitika továbbra is meghatározó eszközei a közös fejlődésnek. Olyan költségvetést tartanak kívánatosnak, ami támogatja a növekedést, a beruházást, a versenyképességet.

Magyar átadott kollégáinak egy Varsó-Prága-Pozsony-Budapest gyorsvasúttervet, és indítványozta, hogy a szlovák uniós elnökség alatt térjenek vissza erre a kérdésre, és próbáljanak rá plusz uniós forrást is találni, hogy valóban kézzelfogható eredményeket tudjanak felmutatni.