Közös nyilatkozatban hirdették meg a visegrádi együttműködés újraindítását a V4-ek kormányfői a keddi gödöllői csúcstalálkozó után.
Az MTI-hez eljuttatott dokumentum szerint Csehország, Lengyelország, Szlovákia és Magyarország „visszatért a gyökerekhez”, és megállapodott abban, hogy a történelmi jelentőségű országcsoport keretei között minden eddiginél szorosabban dolgoznak együtt.
A Gödöllői Királyi Kastélyban tartott találkozón Magyar Péter magyar, Donald Tusk lengyel, Andrej Babis cseh és Robert Fico szlovák miniszterelnök vett részt. A csúcsot Magyar Péter hívta össze, és ez volt a június 30-ig tartó magyar V4-elnökség záróeseménye is.
A közös nyilatkozat szerint a négy ország a közös érdekekre és a korábban elért eredményekre építené újra az együttműködést. Példaként az uniós politikában elért közös sikereket, a magas energiaárak elleni fellépést és a bevándorlás kezelését említették.
A kormány.hu-n szerdán megjelent részletesebb beszámoló szerint a csúcstalálkozó fő célja a politikai párbeszéd felélesztése volt a 2026-os magyarországi választás után. A miniszterelnökök abban is megállapodtak, hogy újraindítják a V4-ek rendszeres egyeztetéseit az Európai Tanács és az Európai Unió Tanácsának ülései előtt, és közös érdek esetén összehangoltan lépnek fel az uniós fórumokon.















