Először fogadta Magyarországon Magyar Péter a visegrádi négyek vezetőit: Andrej Babis cseh, Robert Fico szlovák és Donald Tusk lengyel miniszterelnök a gödöllői Grassalkovich-kastélyban vettek részt a keddi V4-csúcson. Az eseményt mindannyian a visegrádi blokk újjászületéseként kommentálták: a közép-európai együttműködés korábban Orbán Viktor miniszterelnöksége alatt, elsősorban a magyar-lengyel politikai konfliktusok miatt minimális lett - most azonban ez újra intenzívebbé válhat.
Andrej Babis cseh, Donald Tusk lengyel, Magyar Péter magyar és Robert Fico szlovák miniszterelnök a V4) kormányfõinek találkozója után a Gödöllõi Királyi Kastély Lovardájában.
Fotó:
Illyés Tibor/MTI/MTVA
„Orbán Viktort több mint harminc évvel ezelőtt ismertem meg. Hosszú éveken keresztül nagyon szolidáris kettősünk volt. Én nem változtam a lényeges témákban, Orbán Viktor viszont nagyon megváltozott. Én nem tudok Orbán Viktorral ezekben együttműködni. Van egy komoly ok, ami miatt a magyarok ilyen erősen kifejezték áprilisban a véleményüket, és én is úgy érzek, mint ők.












