Magyar Péter kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban tárgyalt először a Visegrádi Együttműködés keretében Andrej Babis cseh, Robert Fico szlovák, illetve Donald Tusk lengyel miniszterelnökökkel.
Magyar korábban azt mondta a keddi találkozóról, hogy a cél a V4-csoport felélesztése, miután az Orbán-kormány szétzilálta azt.
A miniszterelnök a keddi parlamenti felszólalásában azt mondta, hogy a politikai bizalom helyreállítása mellett konkrét dolgokat is javasol az egyeztetésen:
egy észak-déli közlekedési folyosó kialakítását,
az energetikai függetlenség kialakítását,











