Magyar Péter kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban tárgyalt először a Visegrádi Együttműködés keretében Andrej Babis cseh, Robert Fico szlovák, illetve Donald Tusk lengyel miniszterelnökökkel.

Magyar korábban azt mondta a keddi találkozóról, hogy a cél a V4-csoport felélesztése, miután az Orbán-kormány szétzilálta azt.

A miniszterelnök a keddi parlamenti felszólalásában azt mondta, hogy a politikai bizalom helyreállítása mellett konkrét dolgokat is javasol a mai találkozón:

egy észak-déli közlekedési folyosó kialakítását,

az energetikai függetlenség kialakítását,