Az új miniszterelnök lendülete pozitív, de Orbán putyinista politikája miatt az elmúlt években Varsó figyelme a skandináv és a balti államok felé fordult.

Magyar Péter azért hívta Gödöllőre a Visegrádi Csoport másik három tagjának vezetőjét, hogy új lendületet adjon a szövetségnek. Ha bejön a számítása, akkor a formáció jobban hallathatja szavát uniós ügyekben. Csak éppen ennek egy sor viszály áll az útjában – hívja fel a figyelmet Phillip Fritz, aki Varsóból tudósít a régió fejleményeiről.A négyek először gyűltek össze Orbán bukása óta, ám Andreas Bock, az Európai Külkapcsolati Tanács Magyaroroszág-szakértője úgy gondolja, hogy először a meglévő viszályokat kell rendezni. A Tisza vezére mindenekelőtt a Varsóhoz fűződő viszonyon igyekszik javítani, mert azzal új életet lehelne az egész regionális szerveződésbe.

Hozzászólások