Nowy przewodniczący rady miejskiej Świdnicy, wotum zaufania i absolutorium dla prezydentki Beaty Moskal-Słaniewskiej, a także solidne tarcia w lokalnych strukturach PiS - to efekty sesji rady miejskiej, która odbyła się w czwartek, 25 czerwca.

W porządku obrad znalazły się m.in. debata nad raportem o stanie gminy Świdnica za 2025 rok oraz głosowania nad udzieleniem prezydent Beacie Moskal-Słaniewskiej wotum zaufania i absolutorium.

Jeszcze przed rozpoczęciem sesji doszło do politycznego zgrzytu. Pięcioro z sześciorga radnych Prawa i Sprawiedliwości chciało unieważnienia uchwały miejskiego komitetu partii, która nakazywała im głosować przeciwko udzieleniu prezydent wotum zaufania i absolutorium. Ich zdaniem została podjęta przy udziale osób niebędących członkami komitetu. Zaprzeczył temu poseł Ireneusz Zyska, który portalowi Świdnica24.pl powiedział, że "uchwała pozostaje w mocy i musi być wykonana".

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Ogłoszenie Płatne