24 czerwca 2026, 17:36
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Mirosław Wróblewski, poinformował, że kontrola w Szpitalu Południowym odbędzie się w związku z zarzutami dotyczącymi naruszenia RODO. Niewykluczone, że chodzi o monitoring.
Fot. Robert Kowalewski / Agencja Wyborcza.pl
"Zdecydowałem, że UODO przeprowadzi kontrolę ochrony danych osobowych w Szpitalu Południowym. Zarzuty naruszenia RODO ujawnione przez Kanał Zero wymagają wyjaśnienia. W 2025 nielegalny monitoring w szpitalu Ujastek ukarałem karą ponad 1 mln złotych" - napisał w środę 24 czerwca prezes UODO, Mirosław Wróblewski, w serwisie X.
Przypomnijmy, że o monitoringu w Szpitalu Południowym informowała między innymi TV Republika. "System kamer wyposażony w wysokiej czułości mikrofony miał nagrywać rozmowy nawet szeptem, w tym potencjalnie na salach operacyjnych" - napisał portal, który ocenił, że stanowiło to "nielegalną inwigilację".













