Minister sprawiedliwości przekazał, że śledczy m.in. chcą zadać Emilowi Jędrzejewskiemu pytanie o zdarzenie z lipca 2025 roku.
- Przed chwilą odebrałem pismo od prezydenta Warszawy - przekazał Waldemar Żurek w środę 24 czerwca podczas konferencji prasowej. Minister sprawiedliwości dodał, że chodzi o pilne działania w sprawie Warszawskiego Szpitala Południowego.
Żurek przekazał, że w środę o godz. 12 prokuratura przesłucha byłego ordynatora oddziału chirurgii Warszawskiego Szpitala Południowego Emila Jędrzejewskiego. Śledczy chcą zająć się m.in. zdarzeniem z 31 lipca 2025 roku. Szpital zwrócił się wtedy do Jędrzejewskiego z prośbą, aby wskazał okoliczności jednej ze spraw, o których zawiadomiono władze szpitala. Żurek poinformował, że według jego wiedzy nie było wtedy odpowiedzi. Prokuratura będzie badać ten wątek.
Żurek powiedział, że śledczy analizują wszystkie sprawy dotyczące Warszawskiego Szpitala Południowego, które prowadzono od 2023 roku. - Łącznie mamy 32 postępowania, które były w prokuraturze, ale pamiętajmy, że to są nie tylko postępowania związane z działalnością medyczną szpitala, to także takie rzeczy, jak groźby czy przywłaszczenia. Spraw dotyczących zgonów było 12 na przestrzeni tych lat, mamy tutaj różne sytuacje - poinformował.











