24 czerwca 2026, 13:11

Waldemar Żurek przekazał, że prokuratura analizuje postępowania dotyczące Warszawskiego Szpitala Południowego, które prowadzono od 2023 roku. - Ja nadzoruję bezpośrednio te sprawy, ale jest też nadzór prokuratora okręgowego w Warszawie - powiedział minister sprawiedliwości.

Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

- Łącznie mamy 32 postępowania, które były w prokuraturze, ale pamiętajmy, że to są nie tylko postępowania związane z działalnością medyczną szpitala, to także takie rzeczy, jak groźby czy przywłaszczenia. Spraw dotyczących zgonów było 12 na przestrzeni tych lat, mamy tutaj różne sytuacje - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Waldemar Żurek w środę 24 czerwca na konferencji prasowej. Minister nie wyjaśnił, czy jest to liczba znacznie odbiegająca od liczby zgonów, do jakich dochodzi w innych szpitalach o podobnym profilu.

Waldemar Żurek: Było pięć spraw na SOR