25 czerwca 2026, 11:51

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów prowadzi śledztwo w sprawie podrobienia w prosektorium Warszawskiego Szpitala Południowego kart zgonu 20 osób - poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba.

)Fot. Maciej Swierczynski / Agencja Wyborcza.pl

Śledztwo dotyczy okresu od 22 sierpnia 2025 r. do 9 września 2025 r. - przekazał rzecznik. Wyjaśnił, że chodzi o wypełnienie kart 20 osób, naniesienie na nich pieczęci koordynatora prosektorium i ich podpisanie przez osobę do tego nieuprawnioną.

- Postępowanie zainicjowane zostało zawiadomieniem osoby, której podpis widnieje na dokumentach i której pieczątka zaginęła - podał prok. Piotr Antoni Skiba. W okresie objętym śledztwem prawowity właściciel pieczątki przebywał na urlopie wypoczynkowym. W tym czasie inna osoba, używając pieczątki zawiadamiającego, podrabiała m.in. podpisy na kartach zgonów pacjentów, którzy zmarli w tym czasie w Szpitalu Południowym.