Znajdą się w niej urzędnicy oraz osoba z doświadczeniem w systemie ochrony zdrowia - podał Polsat News. Jak poinformowała stacja, Ratusz przedstawia zmiany jako element odpolitycznienia nadzoru nad miejskimi placówkami medycznymi.

Warszawski Szpital Południowy ma w poniedziałek formalnie zyskać nową, "odpolitycznioną" radę nadzorczą - przekazał Polsat News. Rafał Trzaskowski zatwierdził już kandydatów, a do zakończenia procedury brakuje jedynie wymaganych dokumentów.

Nowy skład zostanie powołany najprawdopodobniej w poniedziałek, 22 czerwca. Według informacji przekazanych stacji przez warszawski ratusz w radzie nie będzie czynnych polityków.

Polsat News podał, że prezydent Warszawy zaakceptował kandydatury w piątek. Do formalnego zakończenia procedury potrzebne są jeszcze m.in. zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego.

W nowej radzie mają znaleźć się urzędnicy oraz osoba z doświadczeniem w systemie ochrony zdrowia. Ratusz przedstawia zmiany jako element odpolitycznienia nadzoru nad miejskimi placówkami medycznymi.