19 czerwca 2026, 13:25
W Warszawskim Szpitalu Południowym zostanie powołana w piątek nowa rada nadzorcza - poinformował Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że miejskie spółki medyczne zostaną odpolitycznione. Prezydent Warszawy stwierdził też, że według ustaleń nie było żadnego formalnego pokoju VIP na SOR.
Fot. Michał Borowczyk / Agencja Wyborcza.pl
Prezydent Warszawy podczas konferencji prasowej w piątek odniósł się do informacji o nieprawidłowościach w Warszawskim Szpitalu Południowym. Chodzi o skandal, jaki wybuchł po pojawieniu się w sieci oświadczenia majątkowego 28-letniego Dawida Kacprzyka, radnego KO i lekarza bez doświadczenia i specjalizacji, który zarobił w zeszłym roku 1,7 mln zł, z czego 1,6 mln zł jako koordynator SOR w Warszawskim Szpitalu Południowym, gdzie pracuje na kontrakcie" - opisywała "Wyborcza".
Trzaskowski przekazał w piątek, że zostanie powołana nowa Rada Nadzorcza Warszawskiego Szpitala Południowego. W jej skład (według informacji na stronie placówki) od września 2025 r. wchodzili: Robert Kempa (przewodniczący), Karolina Witkowska, Aldona Machnowska-Góra (wiceprezydent Warszawy) i Jerzy Sieńko.














