Stanowisko Prezydium ORL w Warszawie jest reakcją na doniesienia o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym. Chodzi m.in. o możliwe przyjmowanie pacjentów poza kolejnością oraz sposób rozliczania pracy byłego koordynatora SOR-u Dawida Kacprzyka.
Samorząd lekarski chce rozdzielenia polityki od zarządzania szpitalami
Prezydium ORL oceniło, że ujawniona sprawa pokazuje szerszy problem publicznej ochrony zdrowia. Według lekarzy na decyzje kadrowe i organizacyjne mogą wpływać względy polityczne oraz pozamerytoryczne.
Zobacz wideo Czy szpitalna afera zatopi rząd Tuska? Sebastian Kaleta w rozmowie z Wyborczą
"W przypadku stanowisk zarządczych wybór powinien być jasny: czynna działalność polityczna albo zarządzanie podmiotem leczniczym finansowanym ze środków publicznych. Szpitale i przychodnie nie mogą stawać się obszarem politycznych wpływów ani łupem kolejnych ekip rządzących" - podkreślono w stanowisku.












