Szó esett az energiabiztonságról és a régió összekapcsoltságáról is, az energetikai folyosók esetleges fejlesztéséről. A tagok egyetértenek az unió nyugat-balkáni integráció továbbvitelével, a térség stabilitása és fejlődése álláspontjuk szerint közös európai érdek.

A V4 sikerét nem kizárólag a kormányzati kapcsolatok adják Magyar szerint, a tudományos, kulturális, oktatási és civil együttműködések legalább ennyire fontosak. Itt fejezte ki Magyar a köszöntetét Robert Fico szlovák miniszterelnöknek, hogy ismertette velük a szlovák V4-elnökségi programot, elmondta, mind támogatják ennek a megvalósítását, elkötelezetten fognak rajta dolgozni.

Megállapodtak abban is, hogy az uniós csúcsok előtt egyeztetni fogják országuk álláspontját, és igyekeznek ezt közösen képviselni majd.

Magyar kifejezte, hogy Magyarország örömmel tér vissza a V4-ek együttműködésébe a legmagasabb szinten, és kijelentette, hogy a partnereink mindig számíthatnak ránk.