KAOS koji prati iransku reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu dobio je novo poglavlje nakon što su njihovi igrači ostali na cjedilu, spakiranih torbi, jer je propao pokušaj FIFA-e da im riješi probleme s putovanjem u Los Angeles. Na još jednoj napetoj konferenciji za medije, izbornik Amir Ghalenoei požalio se kako ga ostalih 47 izbornika na turniru izbjegava te je ponovno kritizirao, kako kaže, "nepravedan" tretman Irana tijekom natjecanja, piše Daily Mail.
Propali pokušaj FIFA-e
Iranska reprezentacija već se tjednima suočava s problemima oko viza i putovanja, zbog čega su morali poštivati stroga pravila o tome kada mogu letjeti u Sjedinjene Države i iz njih uoči prve dvije utakmice u skupini G. U Los Angeles su sletjeli u subotu oko podneva, jedva 24 sata prije utakmice protiv Belgije na stadionu SoFi, dok je njihov protivnik stigao dan ranije. Ghalenoei je otkrio da je FIFA pokušala unajmiti raniji let za petak, no ti planovi su propali.
"Predsjednik FIFA-e, gospodin Infantino, učinio je sve što je mogao da ukloni prepreke i pokušao je smanjiti probleme s kojima se suočavamo", rekao je izbornik u subotu. "Nazvali su me iz FIFA-e i pitali: 'Jeste li spremni ako vam osiguramo let u 18 sati?' Pozdravio sam tu ideju, no onda smo samo sjedili i čekali. Čekali smo do 19 sati, ali ništa se nije dogodilo. Tada je stigao poziv: 'Žao nam je, nismo uspjeli.' To će utjecati na nas mentalno, pogotovo na mene kao izbornika. Znam da se FIFA trudi i zahvaljujem im na tome, ali to ne znači da su uspjeli."
















