KAPETAN iranske reprezentacije Mehdi Taremi (33) kritizirao je FIFA-u i njezina predsjednika Giannija Infantina zbog organizacije Svjetskog prvenstva, koju je nakon trećeg remija u grupnoj fazi opisao kao "katastrofu". Zbog neriješenog rezultata Iran sada ovisi o drugim utakmicama kako bi doznao hoće li se plasirati u osminu finala.

Taremi i suigrači nakon utakmice su se iz Seattlea morali vratiti u svoju bazu u meksičkoj Tijuani. Momčad je turnir trebala provesti u Tucsonu u Arizoni, no krajem svibnja bazni kamp je premješten u Meksiko zbog vojnog sukoba između Sjedinjenih Američkih Država i Irana. Rat je započeo 28. veljače, kada su SAD i Izrael izveli vojne udare u kojima je ubijen iranski vrhovni vođa, ajatolah Ali Hamenei, što je potaknulo Iran na osvetničke napade.

Taremi: Ovo je katastrofa, nitko nam ne pomaže

Iranska reprezentacija i stožer suočavali su se s problemima pri ulasku i izlasku iz SAD-a, a Taremi tvrdi da Infantino nije ispunio obećanje da će im olakšati situaciju. "Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo, prava katastrofa", rekao je Taremi novinarima u petak.

"FIFA bi trebala rješavati ovakve probleme, ali nažalost, od početka nisu uspjeli. Gospodin Infantino je nakon prve utakmice protiv Novog Zelanda došao u našu svlačionicu i rekao: 'Ovo je tek početak.' A evo, grupna faza sutra završava."