IZBORNIK Irana Amir Ghalenoei nazvao je svoju momčad "možda i najpotlačenijom na cijelom Svjetskom prvenstvu" nakon što su, kako tvrdi, bili prisiljeni napustiti Los Angeles i vratiti se u svoj bazni kamp u Tijuani u Meksiku odmah poslije uvodne utakmice.

Nakon višemjesečnih napetosti i neizvjesnosti oko samog nastupa, Iran je u ponedjeljak na stadionu SoFi u Inglewoodu konačno izašao na teren i u politički napetom susretu odigrao 2:2 s Novim Zelandom. Ghalenoei je konferenciju za medije nakon utakmice započeo izražavanjem nezadovoljstva jer je plan putovanja momčadi, povratak u Meksiko u utorak, promijenjen u posljednji trenutak.

Iranski bazni kamp tjednima prije turnira premješten je iz Arizone u Tijuanu, unatoč tome što se sve tri utakmice grupne faze igraju u Sjedinjenim Državama. Momčad je trebala letjeti u SAD dva dana prije svake utakmice i vraćati se dan poslije. No, u Los Angeles su doputovali tek u nedjelju, a sada im je, kako kažu, plan puta ponovno promijenjen nakon utakmice u ponedjeljak.

"Proveli smo jako puno vremena u putu, nisu nam dali ni priliku da se oporavimo. Nakon današnje utakmice, rečeno nam je da moramo odmah otići. Vrijeme za oporavak nam je iznimno važno, ali rečeno nam je da se moramo vratiti u naš kamp u Tijuani, što nas jako muči. Mislim da je naša momčad možda i najpotlačenija na cijelom Svjetskom prvenstvu.", rekao je Ghalenoei.