IRANSKI izbornik Amir Ghalenoei smatra kako će se neporaženi start njegove momčadi na Svjetskom prvenstvu pamtiti godinama, pogotovo s obzirom na sve poteškoće s kojima su se suočili uoči i tijekom natjecanja. Nakon remija s Novim Zelandom na otvaranju, Iran je u nedjelju u skupini G odigrao 0:0 protiv Belgije, koja je utakmicu završila s igračem manje.

Sam nastup na Svjetskom prvenstvu bio im je upitan zbog ratnog stanja sa Sjedinjenim Američkim Državama, suorganizatorom turnira, a pripreme su dodatno otežali suparnici koji su otkazivali dogovorene prijateljske utakmice.

"Moram se vratiti šest mjeseci u prošlost", započeo je Ghalenoei. "Šest mjeseci smo bili u ratnim uvjetima, naša domaća liga nije se igrala. Brojne reprezentacije otkazale su nam dogovorene utakmice. Na Svjetsko prvenstvo stigli smo u najgorim mogućim okolnostima."

Problemi s vizama i putovanjima

Poteškoće za Iran nastavile su se i na samom turniru. Momčad je smještena u Meksiku, a zbog uvjeta američke vize, na utakmice u SAD moraju doputovati samo dan prije i napustiti zemlju odmah nakon susreta.