IRANSKI igrači ostavili su rukom pisanu poruku u svlačionici nakon što su u nedjelju odigrali 0-0 s Belgijom, zahvalivši Los Angelesu na gostoprimstvu, unatoč teškim uvjetima s kojima se reprezentacija suočava na Svjetskom prvenstvu.

"Najugnjetavanija reprezentacija na SP-u"

Usred sukoba na Bliskom istoku, Iran se suočio s neviđenim ograničenjima za svoja dva susreta skupine G u Inglewoodu. Morali su putovati iz svog baznog kampa u Meksiku u Sjedinjene Države manje od dana prije početka utakmica i vratiti se odmah nakon utakmica.

Nakon početnog neriješenog rezultata 2-2 s Novim Zelandom, izbornik Amir Ghalenoei rekao je da je Iran bio "najugnjetavanija" reprezentacija na Svjetskom prvenstvu.

Na konferenciji za novinare nakon utakmice u nedjelju, Ghalenoei je dodao da su rat u Iranu i vizna ograničenja značili da je momčad "na ovo Svjetsko prvenstvo stigla u najgorem zamislivom mogućem stanju".