IRANSKA nogometna reprezentacija oprostila se od Los Angelesa rukom pisanom porukom u kojoj se spominje i tragično bombardiranje škole tijekom rata između Irana i Sjedinjenih Država. Nakon što su u nedjelju odigrali 0:0 s Belgijom i tako sačuvali izglede za prolazak u iduću fazu natjecanja, Iranci su prije odlaska u Seattle, gdje ih čeka utakmica s Egiptom, u svlačionici stadiona SoFi ostavili pismo zahvale gradu i navijačima.
Poruka zahvale s referencom na žrtve
"Od drevne Perzije prije više tisuća godina do današnjeg civiliziranog Irana, iranski duh ostaje živ i neslomljiv", stoji na početku poruke. Međutim, u pismu su se našli i hashtagovi #168 i #minab, koji se odnose na broj poginulih djevojčica u raketiranju škole u gradu Minabu krajem veljače tijekom napada SAD-a i Izraela na Iran.
Poruka se nastavlja riječima: "U Los Angeles smo došli s ponosom, natjecali se časno i odlazimo s dostojanstvom. Hvala ti, Los Angeles, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je srcem, glasom i dušom bio uz Iran tijekom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima."
Problemi s vizama i boravkom u SAD-u














