Az extrém hőhullám veszélyeire figyelmeztet vasárnapi Facebook-posztjában Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter. A hőség, a párás levegő és az éjjeli lehűlés elmaradása ugyanis fokozza a kimerültséget, a fejfájást, a szédülést és a rosszullétek kockázatát. https://www.facebook.com/photo/?fbid=122140556301035250&set=a.122107153065035250Ilyenkor romlik a koncentráló képesség, nagyobb eséllyel következnek be súlyosabb közlekedési vagy munkahelyi balesetek. Különösen veszélyeztetettek az idősek, a kisgyermekek, a várandósok, a szív- vagy tüdőbetegségben szenvedők, valamint azok, akik a szabadban vagy meleg munkakörnyezetben dolgoznak.A miniszter intelme szerint a legfontosabb védekezés a bőséges folyadékfogyasztás, lehetőleg víz vagy cukrozatlan ital formájában.Hegedűs figyelmeztet arra is, hogy kerüljük a tűző napot, a nehéz fizikai munkát és a sportolást a legmelegebb órákban, különösen 11 és 16 óra között.Arra is kitért, hogy a hőség a sürgősségi osztályok betegforgalmát is érezhetően befolyásolja, mivel sokan a nappali forróság helyett inkább az esti, éjszakai, hűvösebb órákban keresik fel az osztályokat.Ez érthető, ugyanakkor az éjszakai műszakokban általában kevesebb dolgozó látja el a betegeket, mint nappal. Emiatt a kevésbé sürgős panaszok ellátása hosszabb várakozási idővel járhat.Ezért az egészségügyi miniszter arra kéri a lakosságot, hogy a sürgősségi osztályokat valóban csak indokolt, halaszthatatlan esetben keressék fel. Aki pedig sürgősségi ellátásra érkezik, lehetőség szerint hozzon magával vizet. https://hvg.hu/elet/20260628_idojaras-hoseg-meteorologiai-elorejelzes(Borítókép: HVG / Reviczky Zsolt)
Hegedűs: Aki sürgősségi ellátásra érkezik, hozzon magával vizet
A brutális hőség miatt sokan inkább este mennek a sürgősségire, ilyenkor viszont kevesebb a dolgozó és többet kell várni.












