Komoly egészségügyi kockázat a Magyarországon tapasztalható hőség – írja Facebook-oldalán Dr. Hegedűs Zsolt. Az egészségügyi miniszter ezért arra kér mindenkit, aki szabadtéri tömegrendezvényen kíván részt venni, hogy indulás előtt hozzon felelős döntést saját egészsége és mások biztonsága érdekében.
Hétvégén több tömegrendezvény is lesz Magyarországon – köztük a Pride-felvonulás is –, miközben hazánkat éppen Európa történetének legsúlyosabb hőhulláma éri el. Az országos tisztifőorvos ezért június 27-től június 30-ig harmadfokú riasztást rendelt el, több megyére pedig piros figyelmeztetést adott ki a HungaroMet. Az előrejelzések szerint az ország bizonyos pontjain 40–42 Celsius-fokos hőmérséklet is előfordulhat, ami könnyen életveszélyessé válhat.
Különösen veszélyeztetettek az idősek, a várandósok, a kisgyermekek, a krónikus betegek, a szív- és érrendszeri betegségben érintettek, valamint azok, akik rosszul viselik a nagy meleget. Számukra azt javaslom, hogy a hőség idején lehetőség szerint ne vegyenek részt személyesen szabadtéri tömegrendezvényen
– fogalmazott Hegedűs Zsolt a bejegyzésében.
Akik viszont mégis úgy döntenek, hogy kint töltik a napjukat, azokat arra kéri, hogy vigyenek magukkal elegendő vizet, kerüljék az alkoholfogyasztást, viseljenek sapkát vagy kalapot, világos, szellős ruhát, használjanak fényvédőt, és amikor csak lehet, keressenek árnyékot vagy hűvösebb helyet. Ha szédülést, gyengeséget, fejfájást, hányingert, zavartságot, mellkasi panaszt, légszomjat vagy ájulásközeli érzést tapasztalnak, azonnal álljanak meg, húzódjanak árnyékba, igyanak vizet, és kérjenek segítséget.












