Az egészségügyi miniszter Facebook-posztban figyelmeztetett az extrém hőhullám egészségre való kockázatairól, és a sürgősségi ellátás kihívásairól a brutális hőségben.
Fotó:
Németh Dániel/444
„A tartósan magas nappali hőmérséklet, az éjszakai lehűlés elmaradása és a párás levegő fokozza a kimerültséget, a fejfájást, a szédülést és a rosszullétek kockázatát. Ilyenkor romlik a koncentráló képesség, nagyobb eséllyel következnek be súlyosabb közlekedési vagy munkahelyi balesetek”
– írta Hegedűs Zsolt, hozzátéve, hogy különösen veszélyeztetettek az idősek, a kisgyermekek, a várandósok, a szív- vagy tüdőbetegségben szenvedők, valamint azok, akik a szabadban vagy meleg munkakörnyezetben dolgoznak. A legfontosabb védekezés a bőséges folyadékfogyasztás, és a miniszter is megismételte az elmúlt napokban már többször elhangzott figyelmeztetést arról, hogy 11 és 16 óra között lehetőleg kerüljük a tűző napot és a nehéz fizikai munkát vagy a sportolást.












