Szombattól harmadfokúra emelte a hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, a hőhullám egy szintén rendkívül meleg időszakot folytat, a tartós hőség komoly egészségügyi kockázatot jelent az idősek, a kisgyermekek, a várandósok, a krónikus betegek, valamint a szabadban dolgozók számára – közölte kormány a kormany.hu oldalon.
A legtöbb helyen már reggel kilenc órára elérte a hőmérséklet a 30 fokot, a HungaroMet előrejelzése szerint szombaton a napi csúcshőmérséklet 34 és 39 fok között alakul. Országszerte napos idő lesz, a ritkán felbukkanó gomolyfelhők csapadékot nem hoznak és a szél sem erősödik meg. Meleg lesz az éjszaka is, vasárnap hajnalra 22 és 30 fok közé hűl le a levegő. A meleg, napos időben megnő az UV-sugárzás, ami rövid idő alatt súlyos leégéshez vezethet.
A MÁV és a GYSEV folyamatosan ellenőrzi a vasúti pálya állapotát és a sínek hőmérsékletét és az extrém hőség miatt sebességkorlátozást rendeltek el 20 vasútvonal egyes szakaszain, valamint a H5, H6 és H8/9 hév vonalakon. A forgalmasabb állomásokon palackos ivóvizet osztanak és készenlétben áll a Magyar Közút Zrt. is, hogy szintén vizet osszanak az autópályák mentén az esetleges balesetek miatt feltorlódott járművek utasainak.













