Az addigi másodfokú után szombattól már harmadfokúra emeli az országos hőségriasztást a katasztrófavédelem - ez egyelőre jövő keddig lesz érvényben.
Mint a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központtal közös közleményükben írják, a következő napokban is tartósan extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan egyaránt megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők - emlékeztetnek.
A Nyugat-Európában már most is brutális, Franciaországban 40-45 fokos csúcsokat hozó, ráadásul tartós, 10-15 napig is tartó kánikula egyre inkább kiterjed Magyarországra is. Bár 40 fok feletti forróságra nálunk egyelőre nem kell számítani, az afrikai eredetű forró légtömegek fokozatosan a Kárpát-medence fölé érnek. A kánikula nálunk vasárnap és hétfőn tetőzhet, a csúcshőmérséklet a 39 °C-ot is elérheti.
Fotó:
VICTOR DE SCHWANBERG/SCIENCE PHO/Science Photo Library via AFP










