Meghosszabbította a hőségriasztás az országos tisztifőorvos a HungaroMet időjárási előrejelzése alapján. Ennek értelmében a korábban június 23-ig kiírt másodfokú riasztás június 26-ig lesz érvényben, június 27-től június 30-ig pedig harmadfokú riasztás lép életbe.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) közleménye szerint a következő napokban tartósan extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan is megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők. A hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljen magára és embertársaira. Egy palack víz, néhány segítő szó, szükség esetén a mentők hívása akár életet is menthet. A hőségriasztás szombati kezdete óta már csaknem száz alkalommal hívták a tűzoltókat egyedül élő, magukról életjelet nem adó idős emberekhez.

Hőkupola húzódik Magyarország felé

Amint a 24.hu korábban beszámolt róla, Európát már napok óta sanyargatja egy intenzív hőhullám, amely Nyugat-Európában okozza a legnagyobb hőséget, de Magyarországot is érinti. Hazánkban a hét közepéig még 31–35 Celsius-fok közötti csúcsértékeket mérhetünk, csütörtöktől azonban megkezdődik a markáns melegedés. A jelenlegi prognózisok szerint a hétvégére az ország nagy részén 35 fok fölé emelkedik a hőmérséklet.