Péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást, szombaton 0 órától kedd éjfélig pedig harmadfokú riasztást rendelt el az ország egész területén az országos tiszti főorvos – közölte a katasztrófavédelem és a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).Közlésük szerint a következő napokban is tartósan extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan egyaránt megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek továbbra is a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők.A hatóságok ismételten arra kérnek mindenkit, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek önmagunkra és egymásra.Hőség idején különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, de a folyadékpótlásnak nem a szomjúságérzethez kell igazodnia, hanem megelőző jellegűnek kell lennie. Az alkohol-, a koffein- és a magas cukortartalmú italok növelik a kiszáradás kockázatát, ezért ezeket célszerű mellőzni.Azt javasolják, hogy a szabadtéri programok – fesztiválok, sportesemények vagy strandolás – során készüljünk fel tudatosan a kánikulára. A legmelegebb órákban kerüljük a tűző napot, és húzódjunk árnyékba vagy hűtött helyiségbe. Viseljünk világos színű, jól szellőző ruházatot, UV-védelemmel ellátott napszemüveget, valamint használjunk magas faktorszámú fényvédő készítményt és ajakápolót.Vízparti pihenéskor felhevült testtel soha ne ugorjunk a vízbe, lassan, fokozatosan hűtsük le szervezetünket – írták, figyelmeztetve arra is, hogy a nagy melegben kialakulhatnak lokális zivatarok, ezért mindenki figyelje a viharjelzéseket.Végül felhívták a figyelmet arra is, hogy a gyerekeket, házi kedvenceket soha, egyetlen percre se hagyjuk a parkoló autóban. https://hvg.hu/vilag/20260623_europa-hohullam-franciaorszag-40-fok-halaleset-vizbefulladas-hosegNyitókép: HVG / Veres Viktor
Pusztító lesz a hőség szombattól, harmadfokúra emelik a riasztást
Addig sem jön enyhülés, péntekig másodfokú hőségriasztás van érvényben.











