Ami most jön, nem egyszerűen meleg időjárás, a hőség senkit nem kímél

A kormányszóvivői tájékoztató első napirendi pontja a hőség. Szombattól harmadfokú riasztás lesz, jelentette be Oroszi Beatrix országos tisztifőorvos. Legalább 4 napig 40 fok körüli meleg várható. A hőség jelentős veszélyekkel jár, úgyhogy összehangolt intézkedésekre van szükség. Fontos, hogy senki se hagyjon gyermeket és kisállatot autóban, és alkoholt meg túl sok koffeint se kéne inni.

ma 15:10

Tele lesz az ország szélerőművekkel

2030-ig uniós pénzből több mint tízszeresére növelik a magyarországi szélerőművi kapacitásokat, jelentette be szerdán este Kapitány István. A gazdasági miniszter szerint ez jelentős előrelépés, hiszen a szélerőművek teljesítménye 2016 óta „gyakorlatilag be volt fagyasztva”. Bár az elmúlt években dinamikusan nőtt a zöldenergia-termelés, ám ennek döntő részét a naperőművek adták. Kapitány szerint a valóban biztonságos energiaellátáshoz több lábon kell állni, és a szél- és naperőművek jól kiegészítik egymást.