Kormányrendeletet fogadtak el. Szombat hajnaltól az ország nagy részén harmadfokú, vörös riasztás lesz érvényben a hőség miatt.
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet, a védelmi tevékenység vezetését a miniszterelnök látja el - jelentette be Magyar Péter kormányfő, amikor az Uzsoki utcai kórházban tartott bejárást Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter társaságában. https://hvg.hu/itthon/20260625_magyar-peter-hegedus-zsolt-uzsoki-korhaz-klimaSzombat hajnaltól az ország nagy részén harmadfokú, vörös riasztás lesz érvényben a hőség miatt. A meteorológiai előrejelzések szerint várhatóan 4 napon keresztül meghaladja a 29 fokot a napi középhőmérséklet, amire soha nem volt még példa Magyarországon, mióta a hőmérsékletet mérik. A miniszterelnök arra figyelmeztetett: rendkívüli megterhelésnek lesz kitéve az egészségügyi rendszer, a tűzoltóság, a közlekedési rendszer és a lakosság is.A Védelmi Igazgatási Hivatal koordinálja a védekezési munkálatokat a hőségriadó alatt, és egy kormányrendeletet is elfogadtak ezzel kapcsolatban. Összehangolják a védelmi tevékenységet, aminek vezetését ő maga fogja ellátni, munkáját pedig segíteni fogja a honvédelmi miniszter, a belügyminiszter, az egészségügyi miniszter, a közlekedési és beruházási miniszter, a gazdasági és energetikai miniszter és a nemzetbiztonsági főtanácsadó is. https://hvg.hu/tudomany/20260624_hostressz-terjedese-klimavaltozas-forrosag-kutatas












