Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Élő videóban jelentkezett be csütörtök délben a budapesti Uzsoki utcai kórházból Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter, hogy beszámoljanak a kórházi klímák helyzetéről a hőségriadó közepén. A miniszterelnök azt mondta, hogy a Tisza-kormány egyik első intézkedése volt, több mint két hete, hogy 3,6 milliárd forintnál is több azonnali rendkívül költségvetési forrást csoportosítottak át a kórházi klímaberendezések cseréjére, fejlesztésére.Magyar Péter felmászik az Uzsoki kórház tetejére – Fotó: Magyar Péter Youtube-csatornájaMagyar azt mondta, 32 kórházban kezdődtek el azonnal a fejlesztési, felújítási munkálatok, és azért mentek bejárásra az Uzsoki utcai kórházhoz, mert ez volt az egyik első olyan intézmény, először befejeződött a folyadékhűtő cseréje. „Több mint 130 millió forint bruttó beruházás valósult meg itt pár nap alatt az Uzsoki utcai kórházban”, mondta, miközben elkezdte a bejárást.Magyar Péter elmondta, hogy mivel péntek éjfélkor vörös riasztás lép életbe Magyarországon a hőség miatt, rendkívüli megterhelésnek lesz kitélve az egészségügyi rendszer, a tűzoltóság, az egész ország, a közlekedési rendszer és a lakosság is, majd hozzátette, hogy a délutáni kormányülésről szóló tájékoztatót az országos tisztifőorvossal, a tűzoltóság képviselőjével és a Védelmi Igazgatási Hivatal egyik vezetőjével tartják majd. „A hivatal koordinálja majd a védekezési munkálatokat itt a hőségriadó alatt, és egy kormányrendeletet is elfogadtunk, összehangoljuk a védelmi tevékenységet”, mondta, és hozzátette, hogy a védelmi tevékenység vezetését ő fogja ellátni, a munkát pedig segíteni fogja a honvédelmi miniszter, a belügyminiszter, az egészségügyi miniszter, a közlekedési és beruházási, valamint a gazdasági és energetikai miniszter, és a nemzetbiztonsági főtanácsadó is.Magyar azt is mondta, nemsokára megjelenik a Magyar Közlönyben az erről szóló kormányrendelet. „Az egész országra szükség lesz, hogy minél kevesebb problémával és baj nélkül át tudjuk vészelni ezt a teljesen szokatlan hőséget”, mondta.Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter arról beszélt, hogy szeptembertől indulhat a kórházi fertőzéseket mérő és publikáló rendszer, csütörtökön kapta meg azt az anyagot, amely arról szól, hogyan történik majd ez. Hegedűs Zsolt az egyik legfontosabb tényezőnek az átláthatóságot nevezte és azt mondta, mindent megtesznek azért, hogy modern, európai és nagyon magas szintű egészségügyi ellátása legyen a magyaroknak.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek
Magyar Péter és Hegedűs Zsolt felmászott az Uzsoki kórház tetejére, hogy beszámoljanak a kórházi klímák helyzetéről
Bejárást tartottak, a hőségriadó és a vöröskód mellett a miniszterelnök arról is beszélt, hogy eddig 3,6 milliárd forint forrást csoportosítottak át.










