Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter csütörtökön dél körül a zuglói Uzsoki Utcai Kórház előttről jelentkezett be. A politikusok bejárást tartottak az intézmény vezetőivel és munkavállalóival a kórház nyilvános tereiben és a klímaberendezésnek otthont adó tetőn is.

Magyar felidézte, hogy két évvel ezelőtt, nyár vége felé kezdte járni a kórházakat Kulja András európai parlamenti képviselővel (aki civil szakmája szerint orvos és egészségügyi influenszer is volt), hogy bemutassák az áldatlan állapotokat, a nem működő vagy nem is létező klímarendszereket.

Elmondta, hogy már több mint egy hónapja a Tisza van kormányon, és két hete az egyik első intézkedésük volt, hogy 3,6 milliárd forintnál nagyobb összegű rendkívüli költségvetési forrást csoportosítottak át a kórházi klímaberendezések cseréire és fejlesztésére. Hozzátette, ezek az általános havária helyzeteken felüli fejlesztések, és 32 kórházban kezdődtek el azonnal a munkálatok.

Magyar azt mondta, azért az Uzsoki Utcai Kórházhoz mentek el csütörtökön, mert ez volt az egyik első intézmény, ahol befejeződött a folyadékhűtők cseréje több, mint bruttó 130 millió forintért. Ezzel azonban nem oldódott meg minden probléma, a több mint 800 ágyas kórháznak jelenleg is vannak részei, ahol leállt a régi hűtőrendszer.