Két hete a kormány 3,6 milliárd forintot csoportosított át a kórházi klímaberendezések cseréjére, a munka 32 kórházban meg is kezdődött.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszterrel tartott bejárást az Uzsoki Utcai Kórházban Magyar Péter. A miniszterelnök két éve, még EP-képviselőként Kulja Andrással együtt tartott hasonló látogatásokat, most már a kormány vezetőjeként érkezett.Azt is kiderült, hogy miért a zuglói intézménybe mentek. Két hete a kormány 3,6 milliárd forintot csoportosított át a kórházi klímaberendezések cseréjére, a munka 32 kórházban meg is kezdődött, és először az Uzsokiban fejeződött be. Itt 130 millió forintból cserélték le a folyadékhűtőt, de – mint Ficzere Andrea főigazgató tájékoztatójából kiderült – még van tennivaló, különösen a traumatológián és az onkológián. Elkészült viszont a hibajavítás a Dél-pesti Centrumkórház Szent László telephelyén is, és több helyen is folynak a munkálatok.Ezután, hogy megmutassák a kicserélt folyadékhűtőket, Magyar Péter Hegedűs Zsolt társaságában egy tűzlétrán felmászott az Uzsoki kórház tetejére, ahol megtekintették a készülékeket. „Nemcsak táncolni tud, hanem alpinista munkára is alkalmas” – jegyezte meg az egészségügyi miniszterre a kormányfő, majd a hőségben állva felsorolta, mely kórházakban cserélik ki a folyadékhűtőket a következő hetekben. Magyar Péter azt is megígérte, hogy a jövőben is járni fogja az egészségügyi intézményeket, és a problémákat sem fogják elhallgatni. A héten éppen az Országos Onkológiai Intézet műtéti rendjét kellett átmenetileg módosítani a 3-as épület műtői légtechnikai és klimatizációs rendszerének meghibásodása, valamint a tartós hőhullám miatt.Ficzere Andreával, az Uzsoki főigazgatójával a HVG áprilisban készített interjút: https://hvg.hu/360/20260427_ficzere-andrea-uzsoki-korhaz-egeszsegugy-vip-osztaly-korhazszovetseg-interju