A megadott délután három órás határidő előtt néhány perccel körlevelet küldött a sajtónak Legfőbb Ügyészség Kommunikációs és Sajtófőosztály, amelyben reagáltak Magyar Péter felszólítására.
A miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter csütörtökön dél körül a zuglói Uzsoki Utcai Kórház bejárása közben üzent Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyésznek, hogy délután három óráig még van ideje beszámolni arról, „amiről be kéne számolnia a nyilvánosságnak” az ukrán aranykonvoj ügyének állásával kapcsolatban.
A legfőbb ügyész levele szerint az aranykonvoj ügyben az ügyészség már több alkalommal adott ki tájékoztatást, amelyek a honlapjukon jelenleg is elérhetőek.
A legfőbb ügyész szerint a aranykonvojt közvélemény egy ügyként kezeli, ám az valójában két, önálló nyomozás:
Az egyik nyomozás pénzmosás gyanúja miatt folyik, amelyben az Alkotmányvédelmi Hivatal feljelentésében foglalt adatok alapján, a feljelentésben szereplő adatokból megállapítható pénzmosás egyszerű gyanúja miatt, az Alkotmányvédelmi Hivatal jelzésének megfelelően, a Legfőbb Ügyészség az eljáró nyomozó hatóság kijelöléséről intézkedett. Az ügyben a nyomozás a NAV előtt továbbra is folyamatban van.












