Gyorsan lecsapott Magyar Péter kormányfő arra az ügyészségi dokumentumra, amelyet a 444.hu szellőztetett meg, és amely egyenesen a volt miniszterelnök, Orbán Viktor büntetőjogi felelősségének vizsgálatát minősítette elsődlegesnek az úgynevezett aranykonvojügyében. https://hvg.hu/itthon/20260625_aranykonvoj-ugyeszseg-orban-viktor-dokumentumAz aranykonvoj-ügy a választás előtt időszak egyik furcsa büntetőügye volt. Március 5-én a Terrorelhárítási Központ (TEK) kommandósai hét ukrán állampolgárt fogtak el, és több mint 27 milliárd forintnak megfelelő aranyat és valutát foglaltak le a pénzszállító autójukkal egyetemben.Az akkor hangoztatott pénzmosás gyanúja hamar megingott, az viszont kiderült, hogy az ukránokkal szemben brutálisan jártak el, így hamarosan már nemcsak a NAV nyomozott pénzmosás, hanem – egy másik eljárásban – jogellenes fogva tartás és hivatali visszaélés ügyében az ügyészség is nyomozni kezdett. Ez utóbbiban kezdettől fogva jól látszott, hogy az utasítások, illetve jóváhagyások a legfelső szintről érkeztek, tehát Orbán Viktor is érintett lehetett.Ezek után nem csoda, ha az elszámoltatási lázban égő Magyar Péter megörült annak, hogy az ügyészségen belül vannak olyanok, akik maguk is úgy látják, a nyomozásnak elsősorban Orbán, valamint a titkosszolgálatokat felügyelő volt államtitkár, Farkas Örs, illetve a TEK akkori főigazgatója, Hajdu János és a NAV bűnügyi és rendészeti elnökhelyettese, Demeter Tamás „büntetőjogi felelősségének tisztázására kell, hogy irányuljon”. Habár Magyar Péter már hetek óta azt várta, hogy az előző rezsimből itt maradt legfőbb ügyész, Nagy Gábor Bálint mondjon le, ennek a hírnek a hallatán még azt is megengedte, hogy Nagynak csak abban az esetben kell lemondania, ha nem tisztítja meg a szervezetét azoktól, akik akadályozzák a nyomozást.Csakhogy a kérdéses irat június 9-én született meg, vagyis egy nappal a Központi Nyomozó Ügyészséget vezető főügyész, Fürcht Pál lemondása után, holott már azt megelőzően is lehetett tudni, kik után érdemes nyomozni. A csavar ebben az, hogy ha minden így marad, akkor Orbán Viktor könnyedén kikerül a csávából, és ha a TEK volt főigazgatóját elítélik is, a körülményekre való tekintettel, valószínűleg felfüggesztett börtönbüntetéssel megússza.A jogsértések ugyanis már az előtt elkezdődhettek, hogy megtörtént volna a rajtaütési akció az ukrán pénzszállítókon. https://hvg.hu/itthon/20260625_magyar-peter-az-aranykonvoj-ugyeben-iger-ujabb-reszleteket-eloben-a-kormanyules-utani-tajekoztatorol