„Tudomásul veszem, hogy a legfőbb ügyész úr tájékoztatása szerint két elkülönített nyomozás folyik egyrészt pénzmosás gyanújával, illetve az elfogás körülményeinek szabálytalansága, törvénytelensége vonatkozásában” – mondta a csütörtöki Kormányinfón Magyar Péter, válaszolva Nagy Gábor Bálint korábbi közleményére.Mindezt a miniszterelnök tiszteletben tartja, de hozzátette, hogy joggal várják el az emberek, hogy információkat kapjanak az ügyről, nyilván olyanokat, amelyek nem veszélyeztetik a nyomozást. https://hvg.hu/itthon/20260625_magyar-peter-az-aranykonvoj-ugyeben-iger-ujabb-reszleteket-eloben-a-kormanyules-utani-tajekoztatorol„Az előzetes jelentések alapján annyit tudok mondani, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal, az Információs Hivatal, a NAV, a TEK és a Legfőbb Ügyészség egymásra mutogat” – mondta a kormányfő.Ezek után Magyar Péter megjegyezte, hogy a Legfőbb Ügyészségnek továbbra is változatlan a vezetése. „Hogy ez jól van-e így, azt mindenkinek a fantáziájára bízom” – mondta.„Lehet, hogy ezek a szervezetek részben majd sikeresen tolják egymásra a felelősséget, de a végső felelősség nem az övék” – jelentette ki a miniszterelnök. A végső döntést ugyanis a kormány számára rendelkezésre álló információk alapján nem ők hozták meg, az sokkal magasabb szinten született meg – tette hozzá.Én úgy tudom, hogy több hete utasította az egyik ügyészségi szerv a másikat konkrét nevekkel konkrét gyanúsítotti meghallgatásokra. Úgyhogy szerintem érdemes lenne a magyar embereket tájékoztatni, hogy ezek megtörténtek-e és ha nem történtek meg, akkor miért nem. Nem véletlen a Nyomozó Főügyészség vezetőjének a távozása sem. Súlyos belső konfliktusok vannak az ügyészségen belül. A magyar Cosa Nostra bizonyos tagjai befolyással rendelkeztek vagy rendelkeznek még mindig a nyomozati szerveknél – mondta Magyar Péter.Ezek után a miniszterelnök felszólította a legfőbb ügyészt, hogy tisztítsa meg a saját szervezetét ezektől a szereplőktől. Amennyiben erre Nagy Gábor Bálint nem képes vagy nem akarja megtenni, akkor távozzon a hivatalából. „És ezt itt most lezárom. Tudnék többet is mondani, de nem szabad a nyomozás érdekire tekintettel” – mondta a kormányfő. https://hvg.hu/itthon/20260625_aranykonvoj-ugyeszseg-orban-viktor-dokumentumMint arról korábban beszámoltunk, egy állítólagos ügyészségi dokumentum szerint Orbán Viktor volt miniszterelnök, Farkas Örs nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő volt államtitkár, Hajdu János a Terrorelhárítási Központ (volt) főigazgatója és dr. Demeter Tamás a NAV (volt) bűnügyi és rendészeti elnökhelyettes büntetőjogi felelősségét kell vizsgálni elsősorban az aranykonvoj-ügyben.Ez még márciusban kezdődött, amikor a magyar hatóságok feltartóztatták egy ukrán állami bank pénzszállító konvoját, amely jelentős mennyiségű készpénzt szállított. Az akció pénzmosás gyanúja miatt indult, később azonban jogellenes fogvatartás gyanújával is nyomozás indult. A Telex korábban arról írt, hogy a rajtaütés időpontjáról a kormányzat döntött, amit az Alkotmányvédelmi Hivatal is elismert.A 444.hu 11 napja egy NAV-os belső jelentésről számolt be, ami szerint pedig több ponton is törvény- és szabálysértések történhettek az ukrán „aranykonvoj” elleni márciusi akció során, és a Legfőbb Ügyészség eljárásának jogszerűsége is kérdéseket vet fel. https://hvg.hu/360/20260617_legfobb-ugyesz-furcht-pal-lemondas
Magyar Péter: Tisztítsa meg a szervezetét a legfőbb ügyész a magyar Cosa Nostra tagjaitól vagy távozzon
A miniszterelnök a Kormányinfón arról beszélt, hogy érdemes lenne a magyar embereket tájékoztatni az aranykonvoj ügyének menetéről.









