Mamy skargę, jaką na sytuację w Szpitalu Południowym złożył dr Emil Jędrzejewski. Nie ma tam słowa, że na szpitalnym SOR-ze zagrożone jest życie pacjentów. Skarga dotyczy tego, że SOR zbyt często wzywa na konsultacje lekarzy specjalistów.

"Podczas dyżurów, jak i podczas regularnych godzin pracy jesteśmy [przez SOR] nieustannie nękani telefonami – bezzasadnymi konsultacjami i innymi problemami w zakresie kompetencji lekarza SOR" – napisał 21 lipca 2025 r. dr Emil Jędrzejewski, ówczesny ordynator oddziału chirurgii warszawskiego Szpitala Południowego. Ten sam lekarz oskarża dziś publicznie, że na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym na skutek błędów lekarskich "ginęli ludzie". Winą za śmierć pacjentów chirurg obciąża Dawida Kacprzyka, koordynatora SOR-u, z którym był w otwartym konflikcie.

Prognoza pogody

skrót wydarzeń dnia

kalendarium