Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A környezetvédelmi hatóság arról tájékoztatta Debrecen önkormányzatát és a debreceni vagyonkezelőt, hogy a Semcorp területén határértéken felüli szennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben – kezdte szerdai Facebook-videóját Debrecen polgármestere, Papp László. „Ez egyszerűen elfogadhatatlan!” – mondta a szennyezésről a polgármester. Emlékeztetett arra is, hogy nem először merül fel a Semcorpnál a környezetvédelmi szabályszegés esete vagy gyanúja.Papp ezért a leghatározottabban kéri a környezetvédelmi hatóságot, hogy széleskörű vizsgálatot folytasson az ügyben, vizsgálja meg a cég felelősségét,„szükség esetén tiltsa el a Semcorpot a gyártási tevékenységétől, illetve vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának a lehetőségét”.Ugyanakkor a polgármester azt mondta nem állnak meg ott, hogy vizsgálatokat követelnek, feljelentést is tettek az ügyben.Márciusban oldószereket és más, ipari eredetű vegyi anyagokat találtak a Greenpeace és a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület közös mérésekor a debreceni Semcorp gyára melletti vízfolyásban. Februárban tűzoltóknak kellett kivonulniuk az üzemhez, miután egy fémillesztés elengedése miatt beindult az oltórendszer. Az állami milliárdokkal megtámogatott gyár indulása sem volt zökkenőmentes: miután túllépték a határértéket a 2025-ös tesztüzem közben, fel kellett függeszteniük egy időre a működésüket.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek