A város büntetőfeljelentést tesz, amiért a Semcorp vélhetően környezetszennyezést okozott a felszín alatti vizekben. Debrecen emellett szigorú kivizsgálást kér a környezetvédelmi hatóságtól, adott esetben a gyár leállíttatását.

„Debrecen azt a tájékoztatást kapta a környezetvédelmi hatóságtól, hogy a Semcorp területén olyan szennyezés történt, amely határértéken felüli környezetszennyezést okozott a felszín alatti vizekben” – jelentette be a Facebookon Papp László polgármester.A városvezető emlékeztetett rá, hogy a Semcorp esetében nem először merül fel környezetszennyezési szabályszegés gyanúja. „Éppen ezért a leghatározottabban kérjük a környezetvédelmi hatóságtól, hogy széles körű vizsgálatot folytasson le ebben az ügyben. Vizsgálja meg a Semcorp felelősségét, szükség esetén tiltsa el a Semcorpot a gyártási tevékenységétől, illetve vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának lehetőségét” – mondta Papp.A polgármester azt is bejelentette, hogy büntetőfeljelentést tesznek az ügyben.Papp László már márciusban szigorúbb ellenőrzéseket követelt, illetve egyeztetésre hívta a városban működő akkugyárak vezetőit. https://hvg.hu/kkv/20260323_semcorp-debrecen-greenpeace-oldoszer-ipari-anyagok