Környezetszennyezés történt a Semcorp területén: határérték feletti szennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben – mondta szerda reggeli Facebook-videójában Papp László debreceni polgármester, akit a Környezetvédelmi Hatóság tájékoztatott az incidensről.

Ez elfogadhatatlan!

– folytatta a városvezető, aki szerint nem először fordul elő a kínai akkumulátoralapanyag-gyárral kapcsolatban környezetvédelmi szabályszegés gyanúja.

A Környezetvédelmi Hatóságtól széles körű vizsgálat lefolytatását kérte a Semcorppal szemben, akikkel szemben szükség esetén a gyártási tevékenységtől való eltiltást és a környezethasználati engedély visszavonását is elképzelhetőnek tartja.

Nem állunk meg a hatósági vizsgálatok kiterjesztésénél és szükségességénél, hanem büntetőfeljelentést teszünk az ügyben