Alig egy nap lengedezés után eltűntek a hétvégén a Pride-zászlók az Erzsébet-hídról, a Főpolgármesteri Hivatal jelezte, hogy feljelentést tesznek, és szándékos rongálásra gyanakodnak.

Így lobogtak.

Deák Dániel videót is tett fel a Facebook-oldalára, ahol egy férfi egy zászlót kiszed tartójából majd bedob a vízbe, aztán hosszasan magyarázza, hogy milyen jelentéssel bírnak az ún. „Progress Pride” zászló színes sávjai, hogy aztán oda lyukadjon ki: ezeknek a zászlóknak a kihelyezése történelmünk során először a hidakra ugyanabba a sorba illeszkedik mint az, hogy „már támogatjuk a migrációs paktumot és az ukrajnai háborút”, miközben Magyar Péter miniszterelnököt mutatja Ursula von der Leyen társaságában (természetesen egyiküknek sincs semmi közük ahhoz, hogy a zászlók az Erzsébet-hídra kerültek).

De ne ragadjunk le az egykor sokat látott elemző „elemzésénél”, hiszen Novák Előd közleménye a cikk apropója.

A Mi Hazán alelnöke a Facebookon tudatta, hogy amennyiben a zászlók eltávolításáért bírságot kéne fizetnie annak, aki a Dunába hajigálta azokat, az esetben ő átvállalja a bírság kifizetését. Novák egyébként a közleményben a zászlókat következetesen rongyoknak nevezi.