Egy ismeretlen férfi egyenként a Dunába dobta a szivárványos zászlókat az Erzsébet hídról: ha megbírságolják, Novák kifizetné helyette a büntetést.

Novák Előd, a Mi Hazánk képviselője kifizetné az ismeretlen férfival szembeni esetleges bírságot, aki a budapesti Erzsébet hídról a Dunába dobta a kitűzött szivárványos zászlókat – írta hétfői Facebook-posztjában a politikus.

A képviselő szerint nem elfogadható, hogy valaki kisajítítsa az Erzsébet hidat, majd így folytatja:

Érthető, ha a provokációra az utca embere a szivárványos rongyok eltávolításával válaszolt, bár ízlésem szerint a kukában volna a helyük, a rendőrség páratlanul gyors fellépése miatt érthető a Duna segítségének igénybevétele is, hiszen ennyi zászlóval már nem lehet elszaladni

Novák szerint Karácsony Gergely főpolgármesternek inkább kátyúzásra kellett volna költenie a budapestiek pénzét a „deviáns propaganda” helyett. Ha az „értéktelen rongyok” eltávolítása miatt bírságot kell fizetnie a férfinak, a politikus átvállalja a büntetését – írta.