A politikus és a Mi Hazánk ifjúsági tagozatának tagjai azután tették ki a lobogókat a Duna-hídra, hogy egy férfi leszedte és ledobálta onnan a Pride tiszteletére kihelyezett szivárványos zászlókat.
Magyar zászlókat tűztünk ki a Mi Hazánk Ifjaival az Erzsébet híd mindkét oldalán végig az összes zászlótartóba, mert Budapest mindenkié!– írta ki közösségi oldalára Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője és alelnöke, aki szerint elfogadhatatlan kisajátítás, ha a hídra bármilyen párt vagy „politikai mozgalom” zászlója kerül – utóbbi kategóriába sorolva az LMBTQ-közösséget.Az Erzsébet hídra a Pride-hétre készülve, szombaton helyezett ki szivárványos zászlókat a Fővárosi Önkormányzat, mivel a budapesti felvonulás útja idén is erre vezet majd június 27-én. Vasárnap azonban egy férfi az összes zászlót a Dunába dobálta – a rendőrség később azonosította, és rongálás miatt indított ellene eljárást. Novák Előd ezt követően közölte: kész kifizetni a férfi büntetését.Karácsony Gergely főpolgármester a történtekre reagálva hétfőn kijelentette, hogy a Pride idejére pótolják a zászlókat, Novák fellépésével kapcsolatban pedig arra emlékeztetett, hogy az korábban a Városházáról is lelopta az oda első alkalommal kitűzött szivárványos zászlót, de azóta beletörődött, hogy az épületre ez is kikerül. Karácsony az Erzsébet híd esetében is hasonlóra számít. https://hvg.hu/itthon/20260623_az-uj-budapesti-rendorfokapitany-fokozott-ellenorzest-rendelt-el-a-pride-napjara-az-egesz-fovarosbanNyitókép: Facebook / Novák Előd












