Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Miután olvasónk jelezte, hogy már nincsenek Pride-zászlók a budapesti Erzsébet hídon, kérdéseket küldtünk a fővárosnak. A Főpolgármesteri Hivatal a Telexnek azt írta, hogy a hír sajnos igaz, és feljelentést tesznek az ügyben. Majd úgy fogalmaztak:„A szándékos rongálás gyanítható.”Közölték azt is, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, hiszen „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.Június 27-én lesz a következő Budapest Pride, amit a szervezők a gyülekezési törvény előírásának megfelelően május 27-én bejelentettek a rendőrségen. A Pride szervezői szerint „a rendszerváltás nem teljes a gyülekezési törvény helyreállítása, vagy a 33-as törvény eltörlése nélkül”.A parlament 2025 márciusában szavazta meg a törvényjavaslatot, amivel betiltották a Pride-ot és az ahhoz hasonló rendezvényeket, ezzel korlátozva a gyülekezési jogot. Ez alapján tilos volt olyan gyűlést tartani, amely a homoszexualitást népszerűsíti. Pontosabban: „a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg”.Karácsony Gergely önkormányzati rendezvényként hirdette meg a 2025-ös Pride-ot, amit a rendőrség gyűlésként értelmezett, és megtiltott. Aztán a tiltás ellenére minden idők legnagyobb Pride-ját tartották Budapesten. A Pride szervezése miatt büntetőügy indult Karácsony ellen, de az ügyészség végül ejtette a vádat.
Eltűntek a Pride-zászlók az Erzsébet hídról, a főváros szándékos rongálásra gyanakszik
Az ügyben feljelentést tesznek, a zászlókat pedig néhány napon belül pótolják.
Az Erzsébet híd Pride-zászlói szándékos rongálásnak estek áldozatul; a főváros helyreállítja azokat június 27-i felvonulásig. Ez az erőteljedő kormányzati kontroll (2025-ös Pride-tilalom) figyelmeztetés tech leadernek az állami szabadság-szűkülésről.












