Videó is van arról, hogy a zászlót leszedik és a Dunába vetik, feljelentést tesz a Főpolgármesteri Hivatal.
Olvasója hívta fel a Telex figyelmét vasárnap, hogy eltűntek a Pride-zászlók a budapesti Erzsébet hídról. A lap megkeresésére a Főpolgármesteri Hivatal megerősítette a hírt, és közölte: „szándékos rongálás gyanítható”, ezért feljelentést tesznek az ügyben. A zászlók szombaton kerültek ki.A zászlókat néhány napon belül pótolják, mivel a Pride hónap és a felvonulás idején azoknak „helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.A Redditew egy videó is kikerült arról, hogy valaki leszed és a Dunába vet egy színes zászlót az Erzsébet hídról.Az idei Budapest Pride felvonulást jövő szombaton, június 27-én rendezik. A rendőrség ugyan tudomásul vette az idei rendezvényt, azonban továbbra is érvényben vannak azok a rendelkezések, amelyek jogalapot szolgáltathatnak a felvonulók hatósági vegzálásának, ezért a napokban több civil szervezet kérte a Tisza-kormányt és a parlamentet, hogy vonják vissza a Pride megtartását ellehetetlenítő jogszabályokat.Nyitókép: Az eddigi legnagyobb Budapest Pride 2025-ben – Fotó: HVG / Fazekas István
Hozzászólások











