A Főpolgármesteri Hivatal azt írta a Telexnek, hogy eltűntek a Pride-zászlók a budapesti Erzsébet-hídról. Feljelentést tesznek, és szándékos rongálásra gyanakodnak.
Hozzátették, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, hiszen „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.
A következő Budapest Pride-ot június 27-én rendezik. A szervezők május végén jelentették be a rendezvényt a rendőrségnek. A Pride-ot betiltó törvény azonban még mindig érvényben van. A szervezők szerint a rendszerváltás nem teljes a jogszabály módosítása nélkül.
A 2025-ös Pride résztvevői az Erzsébet-hídon
Fotó:












