„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írta Karácsony Gergely a Facebookon szerdán. Arra reagált, hogy Novák Előd bejelentette: magyar zászlókat tűztek ki az Erzsébet híd mindkét oldalán végig az összes zászlótartóba.A főpolgármester megköszönte az ötletet, ezért a szombati felvonulás idejére nemzeti lobogó és Pride-zászló is lesz a hídon. https://www.facebook.com/karacsonygergely/posts/pfbid0No2Lr24YuqTpxizBmndxWBL2MCiMxGnzt7ZebQhyFvExNk68cEH64gZ8ChJW9vNnlAz Erzsébet hídra a Pride-hétre készülve szombaton helyezett ki szivárványos zászlókat a fővárosi önkormányzat, mivel a budapesti felvonulás útja idén is erre vezet majd június 27-én. Vasárnap azonban egy férfi az összes zászlót a Dunába dobálta – a rendőrség később azonosította, és rongálás miatt indított ellene eljárást. Novák Előd ezt követően közölte: kész kifizetni a férfi büntetését, sőt azt is bejelentette, hogy „Közbátorságért díjjal” fogják őt kitüntetni a családi büszkeség menetén, július 11-én.Nyitóképünkön a tavalyi Pride-felvonulás. Fotó: HVG / Fazekas István