A tavalyi Pride lökte Orbánt a bukás szélére – mondta a főpolgármester beszéde elején, majd hozzátette azt is, hogy a szalonnácik elérték azt, hogy ez legyen az első „nemzeti Pride”.

Hozzátette ugyanakkor, hogy vissza kell térnünk önmagunkhoz, és olyan hazát kell építeni, ahol mindenki megtapasztalhatja, hogy minden ember számít.

a társadalmi méretű bűnök utáni gyógyulás (…) annak kimondásával kezdődik, hogy köszönjük – azoknak, akik az elmúlt 16 évben kiálltak nem csak maguk, hanem a mások szabadságáért. (…) Köszönjük a Budapest Pride-nak!

Kőrös Gábor / 24.hu