„Jó estét Pride, jó estét szerelem” – kezdte beszédét Karácsony Gergely. Karácsony felemlítette a tavalyi Pride-ot, szerinte egy éve sikerült fityiszt mutatniuk a hatalomnak.„A tudatlan kis szalonnácik elérték, hogy az első nemzeti Pride ez a mostani” – mondta a főpolgármester az elmúlt napok zászlóháborújára utalva. Karácsony szerint továbbra is nemet kell mondanunk a gyűlöletre és a megosztásra, és olyan hazát kell megteremtenünk magunknak, amelyben minden ember számít, mert „a hazafiság és az elfogadás nem kizárja, hanem megerősíti egymást”.Mi Budapesten az elmúlt években is megőriztük és védtük az értékeinket és az elveinket: a szabadságot, a szolidaritást, az emberséget, a jövőért érzett felelősséget. De mostantól nem úgy kell ragaszkodnunk az elveinkhez, az értékeinkhez, hogy csak megóvjuk őket, hanem úgy, hogy érvényt szerzünk nekik – mondta Karácsony, hozzátéve, hogy még mindig hatályban vannak azok a jogszabályok, amelyek alapján tavaly be akarták tiltani a Pride-ot.A főpolgármester beszédében leszögezte: az emberi méltóság és az ember önrendelkezéséhez való joga a legfontosabb, amelynek érvényre kell jutnia.Itt az idő, hogy továbbhaladjunk azon az úton, amelyen Magyarország egyszer már elindult tizenhat évvel ezelőtt. Tovább kell mennünk az azonos nemű párok jogegyenlőségéhez vezető úton, ahova európai barátaink már rég megérkeztek. Én szeretnék lenni az első, aki összeadja az első azonos nemű párt Budapesten, és nem akarok erre sokat várni – jelentette ki Karácsony Gergely. https://hvg.hu/itthon/20260627_hosegben-a-31-budapest-pride-felvonulas
Karácsony Gergely: Én akarok lenni az első, aki összeadja az első azonos nemű párt Budapesten, és nem akarok sokat várni
A 31. Budapest Pride-on felszólalt a főpolgármester, aki beszédében kiállt az azonos neműek házassága mellett.












