„Magyar zászlókat tűztünk ki a Mi Hazánk Ifjaival az Erzsébet híd mindkét oldalán végig az összes zászlótartóba” – írja Facebook-oldalán Novák Előd, a Mi Hazánk parlamenti képviselője. A párt YouTube-csatornáján videót is közzétettek az akcióról.
Az Erzsébet hídi zászlók körül napok óta tartó balhé van a szélsőjobb és a főváros között.
Vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat.
Magyar zászlók az Erzsébet hídon, 2026. június 24.
Fotó:











